Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 5

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
30 listopad 2022
Dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie plastycznym " Najbliższa mojemu sercu - mała ojczyzna", którego celem było ukazanie piękna i wartości miejsc z najbliższego otoczenia. Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielkom pod kierunkiem których powstały małe dzieła sztuki.

29 listopad 2022
Przedszkolaki z grupy Mrówek reprezentowały nasze przedszkole w mini mundialu, gdzie wszyscy byli zwycięzcami. Nasza drużyna zagrała jako POLSKA i nosili barwy biało-czerwone. Grali wspaniale, każdy zawodnik pokazał na czym polega współpraca w grupie. Podczas grania 5 meczów nie straciliśmy ani jednej bramki za to nasi piłkarze trafiali w bramki przeciwnikom. Gościem specjalnym był Paweł Skóra - Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football oraz każdy przedszkolak mógł wykonać sztuczkę kręcenia piłką na palcu.
Nasz przedszkolak Jakub Weiss dostał puchar w kategorii Najlepszy Strzelec

25 listopad 2022
,,Misia zawsze się przytula.”
25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‚Jadą, jadą misie”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
"Jest taki miś, niezwykły miś, wszyscy go dobrze znamy. I to wiadomo nie od dziś, że bardzo go kochamy..."

23 listopad 2022
Na wycieczkę do sali zabaw "Kuleczka" w Zawadzkim pojechały nasze najmłodsze dzieci z grup "Świerszczyki" i "Motylki". Dzieci były zachwycone możliwością wspólnej zabawy i korzystania z tylu atrakcji.

21 listopad 2022
Wyjazd do kina Twierdza w Kędzierzynie-Koźlu na film pt.: "Kopciuszek i kamień życia".
Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Przyjaciele udają się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain. Czy przyjaźń Kopciuszka i jej przyjaciół okaże się na tyle silna, aby wytrwać do samego końca tej niesamowitej przygody? Jeżeli jest to uczucie szczere i prawdziwe to nie straszne mu nawet największe czary tego świata!
Dzieci z grup "Mrówek", "Pszczółek" i "Biedronek" były zadowolone z seansu filmowego.

15 listopad 2022
W tym dniu odbyło się spotkanie z Policjantkami i Strażakiem w naszym przedszkolu. Dzieci zobaczyły na czym polega udzielanie pierwszej pomocy. Były rozmowy z policjantkami na temat ważnych numerów alarmowych oraz pokazanie przez ratownika medycznego sposobu ratowania życia i zdrowia w razie zagrożenia.

11 listopad 2022
Z okazji Dnia Niepodległości reprezentacja przedszkolaków wraz z rodzicami oraz Paniami złożyli kwiaty pod pomnikiem "Ofiarom Wojen i Przemocy"

10 listopad 2022
Kto ty jesteś? – Polak mały… Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo bądź w kolorach biało-czerwonych i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. W tym dniu dzieci o godzinie 11:11 odśpiewały wspólnie hymn. W ciągu dnia przedszkolaki poznały dlaczego obchodzimy takie ważne święto dla Polaków. Było dużo prac plastycznych w tematyce patriotyzmu, które dzieci wykonywały w tym dniu.

8 listopad 2022
W tym dniu odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem pt.: "Czarnoksiążnik z krainy Oz".

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-28 00:47:24)
Informację zmodyfikował(a): Beata Berstling (2022-11-30 15:38:04)