Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 5

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
15 czerwiec 2022
Do naszego przedszkola przybyli aktorzy z Teatru Ekostudio z Opola, którzy zagrali dla nas przedstawienie na podstawie bajki Andrzeja Czernika pt. "Zaplastikowani". Spektakle w wykonaniu Ekostudia wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń przedszkolnych. Corocznie dzięki inicjatywie Energrtyki Cieplnej Opole, najmłodsi mogą brać udział w spektaklach o treści ekologicznej. Serdecznei dziękujemy i czekamy na kolejne przedstawienie.

11 czerwiec 2022
W sobotę 11 czerwca starszaki wzięły udział w Rajdzie Przedszkolaka. Dzieci przeszły całkiem sporą odległość, ponieważ trasa rajdu obejmowała przejście z ogrodu przedszkolnego w Strzelcach Opolskich do naszego oddziału zamieiscowego w Rożniątowie. Na miejscu czekał na nas słodki poczęstunek oraz grill a o dobrą zabawę zadbały panie nauczycielki Zuza i Sabina, które zorganizowały dzieciom gry i zabawy na świeżym powietrzu.

9 czerwiec 2022
Zapraszamy rodziców i dzieci nowo przyjętych na rok szkolny 2022/2023 na dzień otwarty w przedszkolu dn. 28.06.2022 r. (wtorek) o godz. 16.00.

8 czerwiec 2022
7 czerwca dzieci z grup Pszczółki oraz Biedronki reprezentowały naszą placówkę w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Twórczości Angielskiej. Organizatorem Przeglądu był Przedszkole Publiczne nr 9 w Strzelcach Opolskich a impreza odbyła się w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Dzieci zaprezentowały układy taneczne do piosenek, które poznała podczas zajęć z języka angielskiego w przedszkolu. Dziękujemy Pani Kindze za przygotowanie dzieci do występu!

4 czerwiec 2022
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciły uroczyste obchody Dni Ziemi Strzeleckiej. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami włączyły się w świętowanie tych wyjątkowych dla mieszkańców Strzelec Opolskich dni. W sobotę rano, mimo niesprzyjającej pogody dzieci wzięły udział w Biegu Strzelca, a później uczestniczyły w korowodzie rozpoczynającym obchody Dni Ziemi Strzeleckiej. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

3 czerwiec 2022
Kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. "Sprintem do maratonu" to fantastyczna akcja promująca wśród najmłodszych zdrowy styl życia.

3 czerwiec 2022
Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki opuściły mury przedszkola, by w malowniczych okolicznościach przyrody uczcić to wyjątkowe święto jakim jest Dzień Dziecka! Najmłodsze dzieci z grupy Motylki odwiedziły Kubusia Puchatka oraz inne postaci z bajek w Stumilowym lesie. Dzieci z grup: Świerszczyki, Pszczółki, Biedronki zwiedziały zamek w Toszku.

3 czerwiec 2022
Nasze przedszkolaki chętnie biorą udział w konkursach plastycznych. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie dzieci w prace oraz wszystkim Paniom, które wspierają dzieci w rozwoju twórczym!

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-28 00:47:24)
Informację zmodyfikował(a): Ewa Frątczak (2022-06-15 13:05:09)
Liczba odwiedzin: 61958