Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 5

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
23 styczeń 2023
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

20 styczeń 2023
W dniu dzisiejszym, w ramach tematu "Poznajemy różne zawody", gościła jedna z naszych Mam - fryzjerka p. Daria Wawrzynek. W sposób praktyczny przybliżyła dzieciom zawód fryzjerki. Pani Daria przyniosła do przedszkola najważniejsze atrybuty fryzjerskie, niezbędne do układania, modelowania. Swoje umiejętności zaprezentowała czesząc fantazyjne fryzury chętnym dzieciom. Serdecznie dziękujemy pani Darii za przybycie i bardzo ciekawe zajęcia.

18 styczeń 2023
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

17 styczeń 2023
Dzisiejszy dzień okazał się „ magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem Iluzjonista, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. W magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki, lub zmieniały kolory, pojawiały się ozdoby na choinkę, które dzieci wraz z Elfem (Iluzjonista) wyczarowały. Dzieci wypowiadały za czarodziejem magiczne zaklęcia, a wybrani asystenci osobiście brali udział w magicznych sztuczkach. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci; „achom!” i „ochom!” nie było końca, mała widownia wprost nie mogła usiedzieć na swoich miejscach! Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

17 styczeń 2023
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu Mrówki pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. W tym roku na tę okazję Mrówki przygotowały Jasełka, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz taneczne. Nie zabrakło również piosenek, życzeń i upominków. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy STO LAT!!!</div>

5 styczeń 2023
Przedszkolaki z Grupy Pszczółek przygotowały występ dla rodziców.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-28 00:47:24)
Informację zmodyfikował(a): Beata Berstling (2023-01-31 08:48:15)